ПРОГЛАШЕН НАЈУСПЈЕШНИЈИ УЧЕСНИК 32. РЕПУБЛИЧКОГ ТАКМИЧЕЊА
Објављено: 01.05.2026.
Са изузетном чашћу објављујемо да је, одлуком домаћина и Наставничког вијећа ЈУ Школе за основно музичко образовање, круна најуспјешнијег учесника 32. Републичког такмичења музичких школа припала младој виолинисткињи из Бања Луке.
Ксенија Оташевић, најуспјешнији учесник такмичења
Звијезда такмичења: Ксенија Оташевић
Ксенија, ученица IV разреда виолине, својом је интерпретацијом, техничком прецизношћу и сензибилитетом задивила стручни жири и публику, достојно представљајући своју школу и град.
Солиста: Ксенија Оташевић
Класа: проф. Јованка Роћеновић
Школа: ЈУ УШ „Владо Милошевић“ Бања Лука
„Прогласити најуспјешнијег међу најбољима никада није лак задатак, али Ксенијина умјетничка увјерљивост ову је одлуку учинила природном. Њен успјех је свјетионик за младе музичаре широм наше Републике.“
— Ријеч домаћина
Упућујемо најсрдачније честитке Ксенији, њеној менторки Јованки Роћеновић, као и колективу ЈУ УШ „Владо Милошевић“. Овакви резултати учвршћују позицију наше музичке сцене на мапи изврсности.
Нека жице виолине и даље причају најљепше приче!